< Wróć

Świeć przykładem z Chabą

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM Z CHABĄ

Czy wiedzieliście, że w Polsce istnieje ustawowy obowiązek noszenia w widocznym miejscu elementów odblaskowych? Dotyczy on pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym i nakazuje używanie elementów odblaskowych w taki sposób, aby były widoczne dla innych uczestników ruchu.

 

Niestety wciąż nie wszyscy stosują się do tego przepisu, a to przekłada się na wysoką liczbę wypadków drogowych – połowa zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym ma miejsce właśnie po zmroku, mimo że ruch jest o tej porze doby zdecydowanie mniejszy niż za dnia! Z uwagi na to zupełnie nikogo nie dziwi, że co roku jesienią i wczesną zimą organizowane są liczne akcje społeczne, zachęcające do zwiększenia dbałości o widoczność. I bardzo te akcje wspieramy! Oby odniosły zamierzony skutek!

 

Nie można jednak zapominać, że uczestnikami ruchu drogowego są nie tylko piesi, ale także ich pupile – stworzenia niezdające sobie sprawy z wielu zagrożeń, zdane na rozsądek swojego właściciela. Jako wielcy miłośnicy zwierząt apelujemy o rozwagę i zapraszamy do akcji „Świeć przykładem z Chabą” – zadbajmy wspólnie o widoczność naszych czworonogów.

 

Bez względu na to, czy mowa o człowieku, czy o psie, widoczność po zmroku jest szokująco niewielka – pieszy oraz jego pupil niewyposażeni w elementy odblaskowe widoczni są w światłach jadącego auta dopiero z około 20–30 metrów. Odległość ta jest niższa, jeżeli pieszy ubrany jest w ciemne ubrania. To samo odnosi się do ciemno umaszczonego czworonoga. Z kolei uczestnik ruchu używający odblasku staje się widoczny dla kierowcy samochodu już z odległości 100–250 metrów (w zależności od licznych czynników, na przykład ukształtowania terenu i pogody). Ta różnica jest kolosalna, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że średnia droga hamowania samochodu jadącego z prędkością 100 km/h wynosi około 40 metrów. Można by się zastanawiać, czy odblask dla psa jest rzeczywiście potrzebny, jeśli w element taki wyposażony jest już idący z nim człowiek. Niestety rzeczywistość weryfikuje tę tezę – to, że kierowca widzi człowieka, nie oznacza, że widzi także idącego obok psa. Szczególnie że pies może się przestraszyć i wykonać nagle jakiś niekontrolowany ruch. Jeśli używamy smyczy automatycznej, która nie jest odpowiednio zablokowana – o tragiczną w skutkach sytuację nie jest trudno…

 

Na rynku istnieje wiele rozmaitych akcesoriów po które mogą sięgnąć właściciele psów, między innymi takie, które ładowane są przez USB. Lepiej używać takich akcesoriów niż żadnych, pamiętajmy jednak, że obroża na USB może się nagle wyładować. Dlatego z całego serca polecamy akcesoria wyposażone w elementy odblaskowe – ich niezaprzeczalną zaletą jest bezawaryjność. Raz kupione posłużą naszemu pupilowi przez długi czas.

 

W ramach akcji „Świeć przykładem z Chabą” postanowiliśmy wprowadzić znakomitą zniżkę na nasze odblaskowe obroże regulowane, które cieszą się wielkim uznaniem wśród naszych Klientów. Teraz możesz dokonać zakupu  taniej!

Odblaskowe obroże regulowane Chaba to nieoceniona pomoc podczas spacerów po zmroku – wpleciona w nylonową taśmę nić z efektem odblasku doskonale spełnia swoją rolę. Sama obroża wyposażona jest w intuicyjny system regulacji, co pozwala na dopasowanie akcesorium do indywidualnych potrzeb czworonoga (pamiętajmy. Certyfikowana taśma, z której wykonane są obroże, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a także nie podrażnia i nie powoduje reakcji alergicznych. Chromowane okucia oraz plastikowe zapięcia odporne są na odkształcenia i gwarantują produktowi wysoką trwałość. Obroże dostępne są w czterech intensywnych kolorach!