< Wróć

Warto pomagać

Arthur Schopenhauer napisał, że miłość do zwierząt jest ściśle związana z dobrocią charakteru, a ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, nie mogą być dobrymi ludźmi.

Na szczęście świat próbuje dążyć do harmonii, a więc istnieją na nim także ludzie o wspaniałych sercach. Poświęcają oni swój czas i swoje zasoby, aby pomóc zwierzętom – istotom, które nie potrafią same poprosić o pomoc.  Czasem działają on sami, czasem zaś organizują się w fundacje czy stowarzyszenia, aby skuteczniej przeciwdziałać przemocy wobec zwierząt. Jedną z takich zorganizowanych grup jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt (OTOZ).

Inspektorzy OTOZ rozpowszechniają wiedzę o humanitarnym traktowaniu zwierząt, prowadzą kampanie edukacyjne, biorą czynny udział w kształtowaniu prawodawstwa dotyczącego praw zwierząt. Porażające jest to, że każdego roku uczestniczą oni w 5–7 tysiącach interwencji mających na celu ocalenie zwierząt przez okrutnym, niejednokrotnie wręcz potwornym traktowaniem. Ratują oni przeróżne zwierzaki – zarówno psy i koty, jak i krowy, świnie czy gołębie i papugi. Duża część OTOZ-u to wolontariusze – ludzie, którzy nie potrafią przejść obojętnie obok cierpiącego zwierzaka i całkowicie bezinteresownie angażują się w akcje ratunkowe.

Zwierzaki, które inspektorzy OTOZ-u ratują z nieludzkich warunków, niejednokrotnie potrzebują opieki weterynaryjnej, niektóre ocalone stworzenia wymagają specjalistycznych badań, natychmiastowych zabiegów, kastracji czy sterylizacji, skomplikowanych operacji, rehabilitacji, opieki behawiorysty czy kontrolowanej rekonwalescencji. Potrzebują także dobrej, pełnowartościowej karmy, ciepłego kąta, legowiska, obróżek i smyczy. A to, czego łakną najbardziej, to dobry, kochający dom, wszak żadne schronisko nie zastąpi zwierzęciu dobrego, troskliwego opiekuna.

Dobrych ludzi należy wspierać, trzeba o nich mówić i pomagać im w działaniu i rozpowszechnianiu wiedzy. Dlatego my – jako firma, w której miłość do zwierząt jest motorem napędowym – postanowiliśmy wesprzeć Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt – Inspektorat w Warszawie, przekazując zestaw smyczy dla uratowanych przez nich psów.

Zachęcamy inne firmy oraz naszych Klientów do wspierania tak ważnych inicjatyw. Wiemy, że Wasi pupile mają wspaniałych Właścicieli, razem pomóżmy więc tym zwierzakom, które miały o wiele mniej szczęścia.

Jak można wesprzeć Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt – Inspektorat w Warszawie? To bardzo proste. Wystarczy wziąć udział w jednej z organizowanych przez OTOZ zbiórek, do których linki publikujemy poniżej.

Operacja Saby – suczki z nowotworem: https://bit.ly/3cAyAfi

Badania dla dzielnego Majlo: https://bit.ly/3bU0kN2

Koszty opieki nad psiakami z interwencji: https://bit.ly/38R8dRi

Zbliża się czas składania deklaracji podatkowych. To również okazja do okazania wsparcia i przekazania 1% podatku  Ogólnopolskiemu Towarzystwu Ochrony Zwierząt. Całym sercem zachęcamy do wsparcia tych niewiarygodnych ludzi, którzy wnoszą iskrę nadziei w przestraszone zwierzęce serca. Wystarczy wpisać numer KRS 000069730 z dopiskiem „Inspektorat w Warszawie”

Można wpłacać darowizny

Numer konta

21 2030 0045 1110 0000 0228 6890 (bank BGŻ)

Tytuł: Darowizna na działalność statutową